KONST / Litografier / Färglitografi 14624010
nr 1462 4010
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Liggande kvinna. Signerad, numrerad 118/310, daterad -51. Färglitografi, bildmått: 53x71, yttermått inklusive ram: 68x85 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:13:17
25/4 18:52:56
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin